top of page
  • תמונת הסופר/תdizz07

חיבור קוד לדלת

חיבור קודן לדלת

רוצים להפוך את כל חוויית הכניסה לבית לחוויה נוחה יותר, מהירה יותר ובטוחה יותר? יש לכם כמובן שורה של פתרונות מעולם בקרת הכניסה וכולם יסייעו לכם להיפטר מהמפתח הפיזי ולעבור למודל פתיחה אלקטרוני נוח ומהיר הרבה יותר. מתוך כלל הפתרונות הללו, קודן לבית פרטי הוא הפתרון הזמין ביותר, המה גם שדגמים שונים של קודנים לדלת, מגיעים עם פונקציות נוספות לרבות אפשרות של שימוש בתגי קרבה או זיהוי ביומטרי בנוסף לאופציה של הזנת קוד. מה שחשוב לשים כבר עכשיו על השולחן הוא, שכדי לבצע חיבור קודן לדלת, אתם לא חייבים להחליף דלת. פעולת הקודן מבוססת על השילוב בין הקודן ובין המנעול ואת השילוב הזה ניתן להתאים לכל דלת קיימת.חיבור קודן לדלת – איך עושים את זה?

כדי להתקין קודן לבית, כל שאתם צריכים לעשות הוא לחבר קוד לדלת הקיימת וזה אומר שתי פעולות מרכזיות: א' התקנת קודן שמשמש הן כמוח של המערכת והן כפאנל המשתמש וב' החלפת המנעול המכאני הקיים במנעול חשמלי שמחובר לקודן. הקודן עצמו כולל בתוכו את כל הפונקציונליות של בקרת הכניסה. ישנם כאמור קודנים לבית, שבהם ניתן לבצע זיהוי גם על ידי הזנת קוד/ סיסמה וגם על ידי שימוש באמצעים אחרים כמו כרטיס מגנטי, תג קרבה, קריאת טביעת אצבע, קריאת רשתית עין וקריאה של נתונים ביומטריים נוספים אחרים. קודנים אלה מבצעים את תהליך הזיהוי, כאמור באמצעות כל אחד מהאמצעים שפירטנו לעיל ומרגע שהתקבל אישור זיהוי של המשתמש, הקודן שולח זרם חשמלי אל המנעול החשמלי המחובר אליו ולמעשה משחרר את נעילת הדלת. אין צורך במפתח ואפילו אין צורך בידית. הזרם החשמלי פותח את המנעול ואפשר לתכנן את המנגנון כך שהדלת גם פשוט תתנתק מן המשקוף ותיפתח עם שחרור המנעול.


חיבור קוד לדלת

אפשרי גם בבניינים משותפים

האופציה של חיבור קודן לדלת היא אופציה שקיימת כבר שנים רבות בבניינים משותפים באמצעות קודן לבניין שמתפקד בדיוק כמו קודן לבית פרטי. התקנת קודן לבניין משותף משלבת בתוכה בדרך כלל גם את מערכת האינטרקום ולכן לרוב מדובר במערכות מורכבות יותר, שמותאמות למספר גדול יותר של משתמשים. יחד עם זאת, גם במערכות קודן לבתים פרטיים, עצם התבססות המערכת על זרם חשמלי, מאפשר שילוב של אינטרקום ושליטה בפתיחת הדלת גם מתוך הבית. בביצוע חיבור קודן לדלת, הן בבית פרטי והן בבניין משותף, חשוב לבחון את כל אמצעי הזיהוי שאתם רוצים לשלב בקודן וזאת על בסיס שיקולים שונים כמו למשל פרטיות המשתמשים, סיכון של אובדן אמצעי זיהוי וחוסר יכולת להיכנס (בהיבט זה, קוד כניסה ונתונים ביומטריים הם הבטוחים ביותר, שכן הם מוטמעים אצל המשתמש ולא ניתן לאבד אותם) וכן הלאה. ישנן היום מערכות קודן רבות ומגוונות, המאפשרות לשלב מגוון רחב של פונקציות ואת לימוד הפונקציות האלה והחשיפה לאפשרויות השונות חשוב לבצע לפני שמקבלים החלטה על הקודן הנבחר.


קודנים לדלת – כמה הם עולים?

בבחירת קודן לדלת מחיר הוא בהחלט פרמטר שאי אפשר להתעלם ממנו ויחד עם זאת, המחיר לא אמור להכריע את סוג הקודן שאותו תרצו להתקין, אלא רק את הדגם הספציפי. במילים אחרות, אם אתם מחליטים על סל של אמצעי זיהוי שהייתם רוצים לשלב בקודן שלכם, שילוב של אינטרקום, וידאו ואמצעי אבטחה נוספים וכן הלאה, אז זהו סוג הקודן שאותו אתם רוצים להזמין וכעת רק נותר לכם לחפש את הדגם הזול יותר בסוג הרלוונטי. כמו כן, עליכם לקחת בחשבון שבבחירת קודן מחיר יכול להיות מושפע מאוד ממותג היצרן, שבתורו משקף את רמת האיכות והעמידות של הקודן. אז אנחנו לא אומרים שזה לא לגיטימי לנסות ולמצוא פתרון זול אבל חשוב להבין שמחיר זול בא על חשבון פונקציונליות, עמידות ואיכות. במקום לחפש את הזול, כדאי אולי להתמקד בחיפוש מחיר אטרקטיבי לדגם המתאים לכם ביותר ואצל הספקים הנכונים תוכלו גם למצוא את השילוב הזה די מהר.


חברת נטפרו מתמחה במגוון רחב של פתרונות תשתית רשת ומחשוב למגזר העסקי והחינוכי ובכלל זה מציעה מגוון רחב של פתרונות בקרת כניסה לרבות קודן לדלת. בנטפרו עומד לרשותכם צוות של אנשי מקצוע, שיסייעו לכם בבחירת הדגם המתאים לכם ביותר, שיתקינו אותו עבורכם ושיספקו לכם שירות מלא ותחזוקה שוטפת על פי הצורך. לפרטים נוספים וביצוע הזמנות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 077-2080730 ונשמח לסייע.

68 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page